Dnes sme obklopení technológiami, hlukom, smogom… A práve preto stále viac a viac ľudí hľadá útočisko vo voľnej prírode, kde si môžu od všetkého oddýchnuť. Čistý vzduch, ticho, pokoj… To všetko v prírode nájdete, a ešte aj nádherné scenérie, ktoré sú celkom zadarmo.

Ponúkame Vám zopár najobľúbenejších a najkrajších turistických trás na Slovensku.

Slovenský raj

Tento prekrásny národný park je naozaj rajom. Pre nenáročných turistov odporúčame prechádzku z Čingova na Tomášovský výhľad. Ak máte chuť na väčší adrenalín, nenechajte si ujsť Sokoliu dolinu, v ktorej sa nachádza najvyšší vodopád. Môžete takisto navštíviť aj jedinečnú Dobšinskú ľadovú jaskyňu. V Slovenskom raji bude vždy na čo pozerať!

Nízke Tatry

V Nízkych Tatrách Vám odporúčame túru z Čertovice do Demänovskej doliny, ktorá zahŕňa aj cestu cez Ďumbier a Chopok. Uvidíte tak veľký kus naraz, a ešte k tomu máte príležitosť na vlastné oči pozorovať voľne žijúce kamzíky. Budete mať na dosah krásne výhľady.

Pre nenáročných ponúkajú Nízke Tatry náučné túry, napr. Náučný chodník Kvetnica.

Vysoké Tatry

Pre začiatočníkov odporúčame túru cez Malú Studenú dolinu. Na tejto trase sa môžete pokochať horskými chatkami a vodopádmi. Pre skúsenejších je tu výstup na Bystrú popri prúde potôčikov a pomedzi horské hrebene. Nemožno nespomenúť tatranské plesá, ktoré každoročne lákajú tisíce návštevníkov. Či už sa vyberiete na Štrbské, Popradské alebo Veľké Hincovo pleso, odporúčame ísť ráno, aby ste sa vyhli kope turistov.

Malá Fatra

Malá Fatra sa pýši najmä Jánošíkovými dierami, ktoré predstavujú nie veľmi náročnú túru, na ktorej uvidíte tiesňavy a kaňony (preto “diery”), zaujímavé skalné útvary a rozmanitú faunu a flóru. Budete sa pohybovať okrem iného aj medzi vrchmi Veľký a Malý Rozsutec. Určite neoľutujete tento výlet!

Veľká Fatra

Veľká Fatra je populárna pre svoje hrebene. Najhorší je výstup na ne, no prechádzka po hrebeňoch stojí za to. Môžete sa kochať pohľadom na zvieratá a po ceste trhať čučoriedky. Odporúčame aj výstup na najvyšší vrch Ostredok, z ktorého budete mať ten najkrajší výhľad na okolie. Nezabudnite ani na Harmaneckú jaskyňu.