Poker a najčastejšie chyby začiatočníkov

Online poker je super vec nielen na zábavu, ale aj na zarobenie nejakých tých peniažkov na kávu. Ak ste šikovní, kasíno či poker vám môžu dokonca zafinancovať dovolenku či viacdenné kempovanie na horách. Všetko je možné, no jedine ak človek-hráč nerobí chyby. Tie sa v hazarde málokedy odpúšťajú a poker nie je výnimkou. Aké chyby robia začiatočníci pri pokri najčastejšie?

Nepozornosť

Poker popri umení vedieť to s kartami vyžaduje od hráčov aj pozornosť smerom k svojim súperom. Z ich gest, mimiky či iného hráčskeho chovania sa dá mnohé vypozorovať a skúsení hráči to vedia veľmi dobre využiť. V online pokri na River Belle máte na pozorovanie drobností ešte menej času a priestoru, preto sa rozhodne nenechajte ničím vyrušovať. A to ani vtedy, ak ste práve zahodili karty.

Netrpezlivosť, chybný odhad

Opak týchto vlastností zdobí azda každého TOP hráča pokru. Nováčikovia sa ich najskôr musia naučiť. Je dôležité uvedomiť si, že aj keď vám na ruku chodí jedna zlá kombinácia za druhou, šanca na hrateľné kombinácie nijako neklesá, akurát sa rozdeľuje medzi ostatných hráčov na stole. Preto ak idete ihneď do vysokých stávok so zlou štartovacou handou, staviate svoj pomyselný úspech na vrtkavom šťastí.

Podcenenie súperov

Aj v online svete pokru môže dôjsť na vedomé podcenenie súperov za stolom. Stačí, aby si “prisadol” človek so zvláštnym avatarom či nickom a ten nikdy nespiaci čertík v nás nám nebadane pošepne, že tento hráč bude asi poriadny noob, či tzv. ryba. Pritom opak môže byť pravdou. Dokonca sa takéto veci dejú cielene, na oklamanie skutočných nováčikov a greenhornov, ktorí si toho o sebe veľa myslia. Staré známe pokrové príslovie hovorí: Ak nemôžeš pri stole nájsť žiadnu rybu, pravdepodobne si ňou ty sám.

Poker je skvelá zábava, ktorá prináša napätie a radosť so strategických ťahov a následných výhier. Nekazte si skvelý pocit z hry chybami, ktoré sa nemuseli stať. Uvedomte si svoje limity, hrajte uvážene a uvidíte, že sa na vašu stranu nakoniec prikloní aj to povestné šťastie.