Za posledné roky narástol na Slovensku počet nadšencov cyklistiky, turistiky, lezenia, behu a športu vo všeobecnosti. Outdoorové aktivity sú veľmi obľúbeným spôsobom ako tráviť voľný čas. K tomu patrí samozrejme aj nákup vhodnej výbavy.

Toto je prehľad niektorých predajcov zameraných na značky outdoorového vybavenia na Slovensku:

Zajo

Podnetom pre vznik značky v roku 1996 bol nedostatok turistických nohavíc známych pod menom “golfky” na trhu, dnes jeden z lídrov predáva kompletné vybavenie na aktivity strávené v prírode a vo voľnom čase.

Husky

Vybavenie na pobyt v prírode, veľkoobchodný i maloobchodný predaj, 67 predajných miest na Slovensku. Husky sa špecializuje na stany, spacie vaky, karimatky, batohy, oblečenie, obuv a outdoorové doplnky.

Hudysport

Významný predajca outdoorového vybavenia otvoril prvú predajňu v roku 1990 v Českej republike a odvtedy expandoval na 33 predajní v ČR a 8 predajní na Slovensku. Dvakrát ročne vychádza HUDY katalóg, firma prezentuje novinky zo sponzorovaných akcií, ponúka tipy na aktivity a rôzne zákaznícke výhody.

Salomon

Značka sa zrodila vo Francúzskych Alpách v roku 1947 a je popredným autorizovaným predajcom v oblasti lyžiarskej, bežkárskej a turistickej športovej výstroje, bežeckej obuvi a oblečenia.

Nordblanc

Športový a outdoorový tovar, dôraz na kvalitný materiál a najnovšie technológie, funkčnosť, praktickosť a dobrý pomer kvality, designu a ceny.

Lasting

Firma exportuje do viac ako 50 krajín sveta, takisto aj do armádnych a štátnych inštitúcií. Popredný vývojár technológie a materiálov funkčnej bielizne, ponožiek a iných doplnkov pre športové či lovecké aktivity.

Asolo

Outdoorová obuv určená na trekking, turistiku, výstupy aj do náročnejších podmienok v mraze a vysokých nadmorských výškach.

Deuter

Najstaršia značka batohov, jej história siaha až na prelom 19. a 20. storočia. Kvalitné a prepracované batohy, jeden z top 5 predajcov na svete.

Mammut

Švajčiarska značka z roku 1862, špecializovaný predajca horolezeckého oblečenia a vybavenia. Popredný svetový líder na trhu.

Brynje

Funkčná spodná bielizeň, ktorá spĺňa aj najprísnejšie požiadavky profesionálnych inštitúcií. Víťaz testov termoprádla v Nórsku.