Keď kempovanie a turistiku sponzorujú kasína

Milujete zábavu a vzrušenie? Oba momenty môžete nájsť na horách aj v kasíne (dokonca aj v tom online). A čo majú tieto dve navzájom tak protichodné veci ešte spoločné? Je to jednoduché – ak hráte šikovne, môžete si zarobiť napríklad práve na pobyt na horách.

Vezmime si napríklad taký blackjack. Táto kartová hra sa hrá už celé roky a aj v online kasínach patrí medzi obľúbené, aj kvôli svojim relatívne jednoduchým pravidlám. Vezmime si napríklad taký blackjack.

Stoly 3/2 alebo 6/5?

Hneď prvou chybou, ktorú pri hraní blackjacku môžete spraviť, je nie celkom vhodný výber stolu. 6/5 stôl znamená, že sa pri ňom vypláca výhra pomerom 6 ku 5. Ak pri vklade povedzme 10€ vyhráte, bude vám vyplatených 12€. A pri stole 3/2? Pri rovnakom vklade a výhre dostanete 15€. Rozdiel 3€ je možno zanedbateľný, no čím vyššia bude stávka, tým väčší bude aj tento rozdiel.

Hranie na náhodu

Tak, sedíte u správneho stolu a idete sa pustiť do hry. Financie máte, ale moment: nechýba vám správna stratégia? Blackjack je na pohľad možno jednoduchý, no ide o veľmi komplexnú strategickú hru. Pred samotným hraním si preto radšej naštudujte stratégie, ktoré sa pri hre používajú. Sú dostupné zdarma na webe a naučíte sa z nich o blackjacku naozaj veľa. So správne zvolenou stratégiou budete držať vývoj hry pevnejšie v rukách.

Martingale

Kto sa už na nejakej úrovni hazardu venoval, tomu iste nie je systém Martingale neznámy. Jeho princíp tkvie v zdvojnásobovaní stávky – za predpokladu, že ste tú predchádzajúcu prehrali. Každou výhrou tak budete v zaručenom pluse. Lenže má to svoj háčik – systém vyžaduje dostatočnú peňažnú rezervu v prípade série prehier. A táto séria sa nemôže veľmi naťahovať, pretože väčšina stolov má nastavený limit, po ktorom už stávku zdvojnásobovať nemôžete. Riziko tiež môže nastať pri stoloch s automatickou miešačkou kariet, kde sa po každej hande vracajú všetky karty.