2 dôvody, prečo je dobré vziať si na turistiku smartfón

Pobyt na horách a moderné technológie sú dva na prvý pohľad protichodné skutočnosti, ktoré však k sebe pasujú čoraz viac. Netrúfame si jednoznačne povedať, či je to dobre alebo zle – skrátka a jasne, trend je aktuálne takto nastavený a ľudia sa mu môžu buď prispôsobiť, alebo ísť takpovediac vlastnou cestou.

K výbave turistu patrí kvalitná obuv, nepremokavé a priedušné oblečenie, či priestranný batoh, no nemal by v nej chýbať ani spoľahlivý smartfón. Prečo?

Otázka života a smrti

Slovenské hory sú pomerne dostupné a pokiaľ sa človeku nestane vážna komplikácia, azda z každého vrcholu či miesta je (maximálne) za nejaké 3-4 hodinky späť v civilizácii. No práve – ak nenastanú komplikácie. Aj ten najskúsenejší horal si môže vytknúť členok, zlomiť nohu či vplyvom poveternostných podmienok stratiť orientáciu. V takýchto chvíľach je každé spojenie s potenciálnymi záchrancami priam vykúpením. A smartfón ho môže okamžite sprostredkovať. Väčšina ľudí síce chodí na hory preto, aby si od techniky, s ktorou sú dennodenne v styku, oddýchli, no je veľmi prezieravé nosiť aspoň telefón stále so sebou. Nemusíte ho predsa každú sekundu používať – schovajte ho niekam do batoha a berte ho ako prvú možnosť záchrany v tých najnutnejších prípadoch.

Chuť na zábavu

Deň či dva v blahodarnom prostredí hôr a lesov, to je doslova balzam na dušu. Ale predsa, po čase sa takýto pobyt môže zmeniť na stereotypný a to je vec, ktorú iste nechcete zažiť. Aj v takejto chvíli vás však môže smartfón dostať z najhoršieho. Najmä v prípade, že je vybavený mobilným internetom. Stiahnete si napríklad Lucky Nugget App a stratíte pár chvíľ v perfektnom online kasíne. A ktovie, možno bude táto nevinná kratochvíľa pre vás aj zisková! Nakoniec, to je to čaro kasín – riziko, spojené s potenciálom zažiť krásne chvíle. Nakoniec, to sú aj veci, pre ktoré chodíme na hory – istá miera rizika, vykúpená zážitkami a peknými momentami. Povedzte, nevidíte v tom aj vy paralelu so samotným pobytom na horách?